top of page

Access Kontrol

         Temassız giriş ve erişim teknolojisi

       Pandemi dokunmayla olan ilişkimizi değiştirdi. Sonuç olarak, hem güvenlik hem de rahatlık açısından, trafiğin yoğun olduğu kamusal ve ticari alanlarda temassız erişim giderek daha popüler hale geliyor. Trendin öncüsü olduğunu gördüğümüz temassız erişim kontrolü çözümlerinin çoğu, kapıda fiziksel temas veya kimlik bilgilerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmak için eski bir sistemin mevcut güvenlik ve güvenliğini temassız girişle birleştiriyor. 

    Temassız erişim kontrolü teknolojisi trendlerine bakıldığında, aşağıdaki alanların benimsenmesinde artış görülecek: 

  • Geliştirilmiş fiziksel sinyal yapılandırması ve hareket algılama teknolojisi. Kullanıcıların, okuyucunun önünde el sallamak gibi belirli bir mesafede belirli bir eylemi tamamlamasını zorunlu kılarak erişim kontrolünün yanlışlıkla kilit açma olasılığını azaltır. 

  • Geliştirilmiş mobil deneyimler. Şirketler her kullanıcıya anahtar kartları ve anahtarlıklar dağıtmak yerine giderek daha fazla mobil kimlik bilgileri sunan çözümlere yöneliyor. Bunlar, kullanıcıların yakındaki kapıların kilidini telefonlarıyla açmalarına olanak sağlamak için akıllı telefon uygulamalarından ve yakınlık teknolojisinden yararlanıyor.  Mobil teknoloji, daha güvenilir olmaya ve hem son kullanıcılara hem de kullanıcılara daha fazla özellik sunmaya devam edecek. 

  • Erişim kontrolü için biyometrik teknoloji.  Biyometrik erişim gerçekten erişim kontrolünün geleceğini tanımlıyor. Biyometrik teknoloji, kişinin kimliğini doğrulamak için yüz özellikleri, parmak izi veya diğer fiziksel kimlik faktörleri dahil olmak üzere bireyin benzersiz kimliğine dayanır. Mobil sistemler ayrıca akıllı telefonlarımızın kilidini açmak için kullandığımız morfolojik biyometriden de (FaceID, parmak izleri vb.) ek bir güvenlik katmanı olarak yararlanabilir.

       Temassız bir sisteme yükseltme, eski kontrol sistemlerinde ilk değişiklikleri uygulamak için büyük bir ön yatırım gerektirebilir, ancak bina güvenliğinin geleceğe hazır olması açısından inanılmaz faydalar sağlayabilir. Bu yatırım bir kez yapıldığında, en son erişim kontrolü trendlerini desteklemenin son derece uygun maliyetli, kullanıcı dostu ve güvenli bir yolu olur. 

ELEKTROTEK GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC . LTD ŞTİ.

PERPA TİCARET MERKEZİ A BLOK KAT:8 NO:721
ŞİŞLİ /  İSTANBUL

TEL: +90 212 210 18 72     EMAİL : info@eotomasyon.com

bottom of page