top of page

IP CCTV Kamera İzleme

                        IP Video Gözetiminin Analoga Göre Avantajları

        Binanızı, çalışanlarınızı, varlıklarınızı vb. korumak istiyorsanız (ve neden istemeyesiniz ki?), tesisinizde video gözetimi kesinlikle sahip olunması gereken bir şeydir.

       İşletmelerin ve kuruluşların çoğunluğu, hem çalışma saatleri içinde hem de ötesinde günlük faaliyetleri izlemek için CCTV gözetim sistemlerini zaten kullanıyor, ancak gerçek şu ki çoğu hala analog kamera sistemlerini kullanıyor. IP (internet protokolü), video gözetimi söz konusu olduğunda mevcut trenddir.

        IP gözetim sistemi, en basit ifadeyle, bir bilgisayar ağı üzerinden hem sinyal gönderip hem de alabilen bir dijital video kamera sistemidir. Analog bir kamera, beslemesini yalnızca doğrudan bir DVR'ye (dijital video kaydedici) gönderir. Yüksek çözünürlüklü bir IP kamera sistemi kullanmanın, analog kameraların sunmadığı çeşitli avantajları vardır.

     IP kamera sistemini kullanmanın birkaç önemli avantajı şunlardır:

  • Erişilebilirlik: İnternete bağlıysanız güvenlik kameralarınıza istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişebilirsiniz. IP video gözetimi, kullanıcıların kameralarından gelen yayınları web'e bağlı herhangi bir bilgisayar veya mobil cihazdan görüntülemelerine olanak tanır.

  • Çözünürlük: Bulanık videolar geçmişte kaldı. Yüksek çözünürlüklü IP kameralar, artık en gelişmiş analog kameraları bile gölgede bırakan 30 megapiksel çözünürlüğün üzerine çıkan kameralarla inanılmaz yakınlaştırma yeteneklerine olanak tanıyor. IP kameralar ayrıca HD 1080p ve hatta 4K çözünürlük sunar. Karşılaştırıldığında, herhangi bir analog çözünürlük temel olarak odak dışı görünür.

  • Depolama: Artık disk veya VHS kaset yok. IP video gözetimi ile tüm görüntüler dijital olarak depolanır. Sabit diskiniz izin veriyorsa dilediğiniz kadar görüntüyü kaydedip saklayabilirsiniz veya giderek daha popüler bir seçenek haline gelen bulutta saklayabilirsiniz.

  • Bulut Paylaşımı: Çekimlerinizi yalnızca herhangi bir cihazdan izlemekle kalmaz, aynı zamanda bu videoyu dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi birine gönderebilirsiniz. Bu, kritik durumlarda soruşturma süresini kısaltır.

  • Az Bakım: Dijital çağ aşırı ekipmanları ortadan kaldırmaya devam ediyor. Bir IP video gözetim sistemi, hızlandırılmış video ekipmanı, bantlar, kataloglama vb. gerekmeden sahibinin maliyetlerini azaltır.

  • Esneklik: Her analog kameranın doğrudan DVR'a bağlanması gerekir. Birden fazla IP kamera (aynı genel alanda bulunan), NVR'ye (ağ video kaydedici) yada VMS kayıt sunucusuna tek bir kabloyla bağlanan aynı tek anahtara bağlanabilir. Ayrıca kamera sayınızı ve izlenen alanı daha da artırmak için anahtardan anahtara bağlayabilirsiniz. Bu, sistemi kurarken kablolama miktarını azaltır ve aynı zamanda daha fazla kameranın sorunsuz bir şekilde bağlanmasına olanak tanır.

  • PoE Anahtarı: PoE (Ethernet üzerinden güç) anahtarı kullanan bir IP video gözetim sistemi, Kategori 5e veya 6 kablolarınızın yalnızca kameralarınızdan gelen sinyali çalıştırmakla kalmayıp aynı zamanda kameralara da güç vermesini sağlar. Bu, ek bir güç kaynağına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Ayrıca yeni IP kameralar mevcut bir ağ üzerinde bulunabilir.

       Tesisinizde hâlâ analog sistem varsa endişelenmeyin. Analog bir sistemden IP sistemine dönüştürmek kolaydır ve birkaç yıl önce yatırım yaptığınız tüm pahalı ekipmanlarınızı kaybetmenizi gerektirmez. 

     .

     Bir IP sistemine geçmekle ilgileniyorsanız veya yepyeni bir IP video gözetim sistemi kurmakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin; güvenlik satış mühendislerimizden biri mevcut durumunuzu tartışmaktan ve sorunu çözmek için bir çözüm geliştirmekten mutluluk duyacaktır. 

ELEKTROTEK GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC . LTD ŞTİ.

PERPA TİCARET MERKEZİ A BLOK KAT:8 NO:721
ŞİŞLİ /  İSTANBUL

TEL: +90 212 210 18 72     EMAİL : info@eotomasyon.com

bottom of page