top of page

Yangın ve Hırsız Algılama

 

 

      Hırsız Alarm ve Yangın Alarm Sistemleri, davetsiz misafirlerin tespiti, yangın veya duman algılama, su veya tehlikeli gaz algılama, elektrik kesintilerinin tespiti, panik olayları ve tıbbi müdahale sağlayarak herhangi bir ev veya iş ortamı güvenlik sisteminin önemli bir parçasını oluşturur. 

 

      Hırsız alarm sistemleri, saha cihazlarını veya dedektörleri ana alarm kontrol paneline bağlamak için kablolu veya bazen denetimli kablosuz teknolojiyi kullanabilir. 

       Saha cihazları şunları içerebilir: tuş takımları, hareket dedektörleri, beam çevre ışın dedektörleri, cam kırılma dedektörleri, kapı sensörleri, duman dedektörleri, ısı dedektörleri, donma dedektörleri, su dedektörleri, güç algılama, gaz sızıntısı algılama ve daha fazlası.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     İzinsiz giriş sistemleri genellikle olayın kaydedilmesine ve davetsiz misafirin görüntülerinin alınmasına yardımcı olmak için Kamera Sistemleri ile entegre edilir. Daha gelişmiş ev otomasyon sistemleri, Hırsız Alarm Sisteminden girdiler alabilir ve buna göre yanıt verebilir. Bu yanıt kamera görüntülerinin daha yüksek çözünürlükte kaydedilmesini, aydınlatma kontrolünü, müzik kontrolünü, mesajlaşmayı, e-posta gönderme, bildirimleri ve çok daha fazlasını içerebilir.   

      İzleme istemlerinin entegrasyonu tersine çalışabilir. Başka bir deyişle, izleme sistemi algılamayı sağlayabilir ve ardından kontrol merkezine bildirim göndermesi için Alarm Sistemine tetik gönderebilir.

ELEKTROTEK GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC . LTD ŞTİ.

PERPA TİCARET MERKEZİ A BLOK KAT:8 NO:721
ŞİŞLİ /  İSTANBUL

TEL: +90 212 210 18 72     EMAİL : info@eotomasyon.com

bottom of page